Dzisiaj jest:  02 Kwietnia 2023   Imieniny: Franciszka, Malwiny
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
5132249
gości
 
  
"Wieś z przeszłością to przyszłość dla wsi" -...

logo


Projekt

"Wieś z przeszłością to przyszłość dla wsi"

współfinansowany z Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
  z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Projekt realizowany jest w ramach
Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach
Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich


Realizatorem projektu jest Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach


520

PODTRZYMYWANIE KULTURY I TRADYCJI REGIONU !!!


Projekt "Wieś z przeszłością to przyszłość dla wsi" realizowany będzie od grudnia  2010 r. do maja 2011 i skierowany jest do 30 mieszkańców Gminy Sławno w wieku 6-14 lat. Celem projektu jest nabycie wiedzy i nowych umiejętności oraz rozwój zainteresowań poprzez organizację edukacyjnych spotkań muzyczno-tanecznych. W ramach projektu zaplanowano zajęcia edukacyjne, spotkania z zespołem ludowym "Róża", warsztaty poza miejscem zamieszkania oraz występy dla szerszej publiczności.

Wartość projektu wynosi 49 965,00 PLN
 i jest w 100 % finansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


tradycja

Rekrutacja do projektu będzie prowadzona
 w pierwszej połowie grudnia 2010 r.

Wszystkie osoby chętne zapraszamy !!!


W dniu 22 listopada 2010 r. Wójt Gminy Sławno - Tadeusz Wojciechowski podpisał z Samorządem Województwa Łódzkiego reprezentowanym przez Elżbietę  Hibner - Członka Zarządu Województwa Łódzkiego oraz Bartosza  Rzędkiewicza - Dyrektora Departamentu ds. PO Kapitał Ludzki umowę o dofinansowanie realizacji projektu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dnia 8 grudnia 2010 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich odbyła się rekrutacja na zajęcia muzyczno-taneczne. W skład komisji rekrutacyjnej weszli: instruktor tańca p. Edward Rogowski, choreograf p. Katarzyna Chuścińska oraz nauczyciel muzyki p. Ewa Stępniewska. Po przesłuchaniu kandydatów w liczbie 38, komisja wybrała 17 dziewczynek i 13 chłopców.

reakrutacja

rekrutacja

rekrutacja

Zajęcia w ramach projektu odbywają się w każdą środę
od godziny 12.40 do 14.30

------------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty wyjazdowe uczestników projektu
"Wieś z przeszłością to przyszłość dla wsi"


W ramach projektu „Wieś z przeszłością to przyszłość dla wsi” uczniowie z terenu gminy Sławno w dniach 14, 15 i 16 stycznia 2011 r. uczestniczyli w wycieczce do miejscowości Rochna koło Brzezin w ośrodku „RELAKS”. Trzydziestu uczestników wycieczki brało udział w zajęciach integracyjnych oraz w zajęciach muzyczno-tanecznych pod kierunkiem instruktora p. Edwarda Rogowskiego i choreografa p . Katarzyny Chuścińskiej. Sympatycznym punktem programu był wyjazd do kina do Łodzi na film „SAFARI”, a także zwiedzanie budynków Manufaktury. Ponadto uczniowie miło spędzali czas przy muzyce dyskotekowej.

wyjazd

zwiedzanie

atrakcje

wyzywienie

atrakcje

Swoje umiejętności ruchowe wykazali, biorąc udział w licznych konkursach i zawodach. Wszyscy pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do swoich rodziców. Podczas pobytu czujne oko na wszystkich uczestników wycieczki miały opiekunki: p. Barbara Wielgus i p. Ewa Stępniewska.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek”

– pod takim hasłem w czwartek 3 marca 2011r. została zorganizowana impreza przez Gminną Radę KGW w Sławnie, samorząd gminy i Gminny Ośrodek Kultury. Spotkanie odbyło się w Domu Ludowym w Kunicach. Panie z osiemnastu kół działających na terenie gminy, przygotowały tradycyjne dania nawiązujące do tłustego czwartku i ostatków. Do wspólnego świętowania zostało zaproszonych wielu gości, m. in. wicemarszałek Artur Bagieński, samorządowcy gminni, przewodnicząca rejonowa KGW Barbara Rytych, powiatowa przewodnicząca Teresa Gwiazda, przewodnicząca KGW z gm. Opoczno Anna Orłowska oraz przedstawicielki koła z gm. Wolbórz. Gości przywitali wspólnie wójt gminy Sławno pan Tadeusz Wojciechowski oraz przewodnicząca KGW gm. Sławno Maria Śmiechowska. Przed tak liczną publicznością miał zaszczyt wystąpić folklorystyczny zespół dziecięcy „Kuniczanka”. Za swój występ dzieci otrzymały gromkie brawa i słodki poczęstunek. Podczas występu nad dziećmi opiekę sprawowały opiekunki B. Wielgus i E. Stępniewska.


tłusty czwartek

tłusty czwartek

tłusty czwartek
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uroczyste występy w Domu Opieki Społecznej
w Łazowskiej Woli


Dnia 18 kwietnia 2011r. zespół „Kuniczanka” wyjechał do miejscowości Łaznowska Wola, gdzie mieści się Dom Opieki Społecznej dla ludzi starszych i chorych. Dzieci spotkały się z miłym przyjęciem ze strony podopiecznych, dla których pod okiem pani K. Chuścińskiej i pana E. Rogowskiego przygotowały i przedstawiły ciekawy program artystyczny, zawierający elementy folkloru opoczyńskiego. Występy dzieci bardzo się spodobały. Seniorzy byli wzruszeni i radośnie oklaskiwali młodych artystów, mając łzy w oczach. Podczas wyjazdu 30 osobową grupą dzieci opiekowały się pani E. Stępniewska i pani B. Wielgus.


występy

występy

występy

występy
--------------------------------------------------------------------------

Występy wyjazdowe - Rokiciny


Dnia 10 maja 2011r. w Domu Kultury w Rokicinach odbyło się spotkanie Związku Emerytów i Rencistów, osób obchodzących 80-te urodziny oraz imieniny: Stanisława i Zofii. W imieniu licznie zgromadzonych gości, dzieci z zespołu KUNICZANKA powitała pani dyrektor Domu Kultury – Longina Waszczykowska. Następnie dzieci odważnie i wesoło zaprezentowały swój układ taneczno-wokalny, wzbudzając zachwyt w oczach starszych ludzi. Słowa podziękowania za piękny występ usłyszały od pani wójt Barbary Robak, a także zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Uczniowie naszej szkoły mieli również okazję do integracji z uczniami Szkoły Podstawowej w Rokicinach. Wspólnie wzięli udział w warsztatach ekologicznych. Podczas występu, dzieciom przygrywał p. E. Rogowski. Opiekę sprawowały p. B. Wielgus i p. E. Stępniewska. Obecna była nowa pani choreograf – Beata Niedzielska.

występy

wystepy

Więcej informacji można uzyskać w BIURZE PROJEKTU:


Gminnym Zespole Ekonomiczno - Administracyjnym Szkół w Sławnie 
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31
26-332 Sławno
44 755 17 83

oraz w Publicznej Szkole Podstawowej
im. Wandy i Henryka Ossowksich w Kunicach
Kunice 62a, 26-332 Sławno
44 755 18 63hasło

 
Powrót  Drukuj  
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia