Dzisiaj jest:  27 Marca 2023   Imieniny: Ernesta, Jana
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
5129761
gości
 
  
"Festyn rodzinny" - 7.3
logo

Gminny Ośrodek Kultury w Sławnie
w partnerstwie z Gminą Sławno

zrealizował w 2008 roku projekt pod nazwą

"Festyn rodzinny"

współfinansowany z Unii Europejskiej
 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
  Priorytet VII - Promocja integracji społecznej,
Działanie 7.3 - Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji

festyn rodzinny

W dniu 17 czerwca 2008r. pomiędzy Wojewódzkim Urzędem Pracy w Łodzi, a Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sławnie została podpisana umowa o dofinansowanie projektu „Festyn Rodzinny”.

Pomysł zrodził się na spotkaniu władz samorządowych z mieszkańcami gminy Sławno i miał formę inicjatywy oddolnej. Działanie do miało charakter otwarty i było skierowane do mieszkańców naszej gminy. Pomocą w ramach projektu zostali objęci zarówno dorośli , dzieci jak i młodzież poprzez możliwość aktywnej integracji. Festyn zorganizowany został na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sławnie. W ramach inicjatywy przygotowano stoiska sołectw regionalnych, na których zaprezentowano potrawy regionalne, rękodzieło ludowe oraz dorobek folklorystyczny naszego regionu. Powołana została również komisja oceniająca walory smakowe potraw oraz dekoracje stoisk. Po ogłoszeniu wyników konkursu nastąpiła degustacja i poczęstunek przygotowanych smakołyków. Podczas festynu zaprezentowany został dorobek artystyczny Kół Gospodyń Wiejskich. W ramach atrakcji zapewnionych najmłodszym mieszkańcom gminy zorganizowano wesołe miasteczko, w którym na dzieci czekały basen z piłeczkami, zjeżdżalnia oraz samochodziki. Cały festyn zakończył występ zespołu muzycznego.

Był to projekt, który miał kluczowe znaczenie dla zwiększenia aktywności całej społeczności lokalnej, mobilizując, ją do pracy, aktywnego wypoczynku i integracji z mieszkańcami sąsiednich miejscowości. Dzięki realizacji takich przedsięwzięć promowany jest dorobek lokalnej kultury, zwiększa się mobilność i aktywność społeczeństwa oraz zdecydowanie podnosi się samoocena mieszkańców a także przełamane zostaje poczucie bezradności.

Był to pierwszy projekt realizowany na terenie Gminy Sławno współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, który zapoczątkował rozwój "kapitału ludzkiego" na tym terenie. Zdobyta wiedza i doświadczenie zostanie zapewne wykorzystane w przyszłości do realizacji kolejnych inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności.
 
hasło


 
Powrót  Drukuj  
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia