Dzisiaj jest:  02 Kwietnia 2023   Imieniny: Franciszka, Malwiny
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
5132182
gości
 
  
Otwarcie Orlika
Orlik 2012

Moje Boisko - Orlik 2012
to program rządowo-samorządowy, mający na celu wybudowanie boisk w każdej gminie do 2012 roku.

Hasło przewodnie programu:
Zdrowe i uśmiechnięte dzieci – Najważniejsze!!!


Na terenie gminy Sławno powstał kompleks boisk sportowych , wybudowany w ramach rządowego programu „ Moje boisko- ORLIK 2012”. Nowoczesny obiekt jest spełnieniem oczekiwań wszystkich osób aktywnych sportowo z terenu gminy. Koszt inwestycji zamknął się kwotą 1.480.000,00 złotych . Budowa obiektu była dofinansowana w 33% z środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz w takiej samej wysokości z budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, pozostała kwota pochodziła z budżetu gminy Sławno .

ORLIK

Nowo wybudowany kompleks sportowy w Szadkowicach składa się z boiska do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjnego do koszykówki i piłki siatkowej oraz budynku sanitarno – szatniowego.

ORLIK

ORLIK

Gospodarzem uroczystości otwarcia boiska „ ORLIK” był Wójt Gminy Sławno – Tadeusz Wojciechowski, który powitał przybyłych gości , sportowców, młodzież szkolną i wszystkich zgromadzonych oraz zapewnił, iż obiekt ten będzie ogólnodostępny i będzie służył wszystkim mieszkańcom.

ORLIK

Naszym celem – mówił Wójt Wojciechowski – jest udostępnienie wszystkim sympatykom sportu, zwłaszcza dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu. Wójt Gminy Sławno podkreślił, iż jest to już drugi nowoczesny ogólnodostępny dla mieszkańców kompleks sportowy wybudowany w Gminie Sławno.

Po części artystycznej nastąpiło przecięcie symbolicznej wstęgi, którego dokonali zaproszeni goście oraz gospodarz uroczystości - Tadeusz Wojciechowski.

ORLIK

Sportowym dopełnieniem uroczystości otwarcia boiska „ Orlik” było rozegranie pierwszych na tym obiekcie meczów : piłki nożnej i siatkówki. Ku uciesze dzieci i młodzieży oraz wszystkich uczestników inauguracyjny rzut do bramki oddał Pan Paweł Woicki – Mistrz Europy z 2009 roku w piłkę siatkową, zaś Pan Marek Mazur – Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego „pierwszym gwizdem” rozpoczął mecz piłki siatkowej. Przy bardzo dużym dopingu zgromadzonej publiczności rywalizowała pomiędzy sobą młodzież gimnazjalna: z Szadkowic i Prymusowej Woli . W meczu piłki nożnej chłopców zwyciężyli chłopcy z Prymusowej Woli, zaś w siatkówce lepsze okazały się gimnazjalistki z Szadkowic. Puchary i dyplomy drużynom zwycięskim oraz tym przegranym wręczył Wójt Gminy Sławno – Tadeusz Wojciechowski.

ORLIK

 
Powrót  Drukuj  
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia