Dzisiaj jest:  26 Lutego 2021   Imieniny: Bogumiła, Eweliny
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
3210865
gości
 
  
2013 Utworzenie ogródka dydaktycznego "Od morza do...
logo

Zadanie pn:
Utworzenie ogródka dydaktycznego
"Od morza do Tatr"
przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie
współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ŁodziMotywem przewodnim ogródka będzie zaprezentowanie pięknej i bogatej w różnorodne gatunki roślin polskiej przyrody. W poszczególnych strefach ogródka będą rosły rośliny występujące w Polsce w zależności od ukształtowania powierzchni, wzniesienia nad poziomem morza, warunków klimatycznych i stopnia wilgotności terenu.

SCHEMAT ZDJECIA 


Sławno

Sławno

Sławno

Sławno

Sławno

Sławno

Ogródek

Ogródki

Udział w akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA 2013"
W dniu 20 września 2013 roku uczniowie klasy VI  Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławnie w ogrodzie dydaktycznym  zaprezentowali przedstawienie pod tytułem „ Dziewczynka Elinka , pan Jan i śmieciowy kram”. Po przedstawieniu rozdali dzieciom z klas młodszych kolorowanki dotyczące sprzątania śmieci  oraz worki na odpady, zachęcali wszystkich do wzięcia udziału  w akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA". W dalszej części akcji uczniowie wraz  ze swoimi opiekunami udali się na sprzątanie najbliższej okolicy naszej szkoły.
W porządkowaniu „świata” wzięli udział uczniowie  klas 0 – VI (130 dzieci).  Zaopatrzeni w foliowe worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji ruszyli w teren. Najmłodsi porządkowali teren wokół szkoły, przystanek w Sławnie oraz las w pobliżu placówki. Natomiast starsi (uczniowie II etapu kształcenia) oczyszczali teren wzdłuż drogi prowadzącej do wsi Olszowiec.  Po zakończeniu sprzątania zebrane i posegregowane odpady zgromadzono przy śmietniku szkolnym. Akcja przebiegała sprawnie, uczniowie zebrali łącznie 8 worków odpadów, wśród których przewagę stanowiły plastik i szkło.
Celem akcji było kształtowanie wrażliwości na piękno środowiska przyrodniczego i uświadamianie konieczności jego ochrony oraz zachęcanie dzieci do wzięcia udziału  w akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA".

Wycieczka do leśniczówki
W dniu 26 września 2013 roku uczniowie klasy II i III wraz z opiekunami p. Barbarą Dębowską, p. Anną Mazur i p. Justyną Ambroziak uczestniczyli w wycieczce do Januszewic w ramach realizacji projektu „Ogródek dydaktyczny”.
Podczas spotkania z leśnikami uczestnicy wycieczki zapoznali się ze sposobami przystosowania zwierząt do poszczególnych pór roku: zapadanie w zimowy sen, gromadzenie zapasów na zimę. W czasie spaceru ścieżką edukacyjną uczniowie poznali roślony i zwierzęta miejscowego lasu. Na zakończenie najwięcej radości sprawiło dzieciom ognisko, przy którym mogły odpocząć i zjeść pieczone kiełbaski.

Lekcje przyrody
W dniu 07.10.2013 roku w klasie szóstej odbyła się lekcja na temat „Organy roślin są przystosowane do pełnienia różnych funkcji”. Uczniowie poznali budowę kwiatu rośliny nasiennej. Wskazywali części kwiatu na modelach, które zostały zakupione do naszej pracowni w ramach tworzenia ogródka dydaktycznego „Od morza do Tatr”. Następnie charakteryzowali rolę poszczególnych części kwiatu. Poznali pojęcia zapylenie, zapłodnienie, kwiaty obupłciowe. Omawiali cykl rozwojowy rośliny okrytonasiennej.
W lekcji uczestniczyło 19 uczniów, którzy wykazywali zainteresowanie tematem i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.
 
W dniu 08.10.2013 roku uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w lekcji na temat „Jak wyznaczyć kierunki geograficzne”. Poznali różę kierunków - kierunki główne i pośrednie. Następnie przed budynkiem szkoły, obok ogródka dydaktycznego wyznaczali kierunek północny oraz inne kierunki za pomocą kompasów i gnomonów, które zostały zakupione w ramach tworzenia ogródka dydaktycznego. W lekcji uczestniczyło 18 uczniów.
 
W dniu 04.11.2013 roku na zajęciach koła przyrodniczego w klasie szóstej uczniowie wykorzystywali do poznawania przyrody lupy i lornetki. W ogrodzie dydaktycznym obserwowali przez lupy rośliny oraz różne owady. Następnie obserwowali okolicę przez lornetki. W zajęciach uczestniczyło 5 uczniów.


Więcej informacji można uzyskać w:

Urzędzie Gminy w Sławnie

ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31

26-332 Sławno

tel. 44 755 18 69,
44 755 17 83

oraz

Publicznej Szkole Podstawowej
im. Jana Pawła II w Sławnie
tel. 44 755 18 58

mail: spwslawnie@wp.pl


www.wfosigw.lodz.pl

 
Powrót  Drukuj  
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia