Dzisiaj jest:  27 Marca 2023   Imieniny: Ernesta, Jana
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
5129640
gości
 
  
"Punkt Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej...
baner
Projekt
 "Punkt Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej
w Zachorzowie z siedzibą w Psarach"
współfinansowany jest

ze środków Unii Europejskiej w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

W
okresie od 01.08.2014 do 30.06.2015  Gmina Sławno  realizuje projekt w ramach:

  • Priorytetu IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach,· 
  • Działanie 9.1 – Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty
  • Poddziałanie 9.1.1 – Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wójt Gminy Sławno informuje, iż w wyniku rozstrzygniętego konkursu przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego Gmina Sławno otrzymała dofinansowanie na projekt o numerze 
WND-POKL.09.01.01-10-093/14


Otrzymane na realizację projektu dofinansowanie wynosi 209 689,93 zł.
a wkład własny Beneficjenta 37 004,10 zł.Głównym celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych 
25 dzieci w wieku 3-5 lat z terenu Gminy Sławno poprzez otwarcie nowego Punktu Przedszkolnego w Psarach i organizacja zajęć dydaktyczno - wychowawczych w okresie od 01.09.2014 do 30.06.2015 r.

BENEFICJENT: Gmina Sławno
REALIZATOR: Publiczna Szkoła Podstawowa w Zachorzowie

www.spzachorzow.comoj.com

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aby stworzyć miejsce przyjazne dzieciom w ramach projektu wyposażono sale w kolorowe meble, zabawki, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt audiowizualny. Urządzono i wyposażono plac zabaw. Zakupione zostały szafki, termosy i zastawa stołowa. Wykonany remont i przystosowane pomieszczeń było konieczne by zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i odpowiednie warunki higieniczne.

Punkt Przedszkolny czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.00. Dzieci, poza zajęciami wychowania przedszkolnego realizowanymi zgodnie z podstawą programową, biorą udział także w zajęciach z logopedą. Opiekę nad maluchami sprawuje nauczycielka i pomoc nauczyciela, a nad sprawami gospodarczymi czuwa pracownik gospodarczy. Za sam pobyt dziecka rodzice nie ponoszą opłat W projekcie zaplanowano również do realizacji dwie wycieczki oraz zabawę choinkową i na zakończenie realizacji projektu spotkanie upowszechniające edukację przedszkolną.

 

Zajęcia w PP

Zajęcia w PP

Zajęcia w PP

Zajęcia z logopedą

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 UROCZYSTE OTWARCIE PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO

 Symboliczna wstęga została przecięta 27.09.2015r. i Punkt Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej Podstawowej w Zachorzowie z siedzibą w Psarach został otwarty. Uroczystość otworzył i gości przywitał dyrektor szkoły w Zachorzowie Doroteusz Bugaj. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zachorzowie oraz panie z KGW w Psarach. W krótkim programie artystycznym zaprezentowały również swoje talenty dzieci z Punktu Przedszkolnego. Wszystko poszło zgodnie z planem a mali artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Uroczystość otwarcia PP

Uroczyste otwarcie PP

Uroczytość otwarcia PP

Uroczystość otwarcia PP


UROCZYSTOŚĆ CHOINKOWA
Zaproszenie choinka

W ramach realizowanego Projektu w  dniu 21 stycznia 2015 r. w Punkcie Przedszkolnym odbyła się integracyjna impreza zwana choinką. Młodzi artyści prezentowali różnorodny repertuar, który był podziwiany przez przybyłych gości. Żeby tradycji stało się zadość do przedszkola dotarł Święty Mikołaj, który przywiózł dla dzieci laptopy. W trakcie zabawy choinkowej został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy strój karnawałowy. Wszyscy uczestnicy za pomysłowo i oryginalnie przygotowane stroje karnawałowe otrzymali upominki, które w imieniu Wójta Gminy Sławno – Pana Tadeusza Wojciechowskiego  wręczyli: Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Gminy Sławno - Pani Halina Biskup oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Zachorzowie – Pan Doroteusz Bugaj. Korzystając z okazji Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta złożono  najserdeczniejsze życzenia. Dla przedszkolaków oraz zaproszonych gości został przygotowany poczęstunek. Biesiada przy stole była wspaniałą okazją do rozmów, w czasie której przybyli goście mogli podzielić się swoimi wrażeniami.
Choinka w Punkcie Przedszkolnym w Psarach

Choinka w Punkcie Przedszkolnym w Psarach

Choinka w Punkcie Przedszkolnym w Psarach

----------------------------------------------------------------------
WYCIECZKA DO MIKROKOSMOSU


W dniu 12.05.2015 r. w ramach Projektu „Punkt Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Zachorzowie z siedzibą w Psarach” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego odbyła się wycieczka z przedszkolakami do „Mikrokosmosu” Parku Edukacyjno-Rozrywkowego
w Ujeździe.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie parku, w którym na ścieżkach dydaktycznych były realistyczne rzeźby owadów wykonanych z dużą dbałością morfologiczną i powiększone do rozmiarów człowieka, np. mucha, biedronka, stonka, ważka, itd. Dzieci z zainteresowaniem słuchały przewodnika opowiadającego ciekawostki o tych owadach. Nie lada atrakcją było otoczenie czyli piękny ogród z tysiącami roślin w wielu gatunkach i odmianach.
Przedszkolaki mogły w cieniu odpocząć i posilić się, aby za chwilę pobawić się na placu zabaw. Atrakcji było mnóstwo: góra wspinaczkowa, zakręcona zjeżdżalnia, huśtawki, bocianie gniazdo, ślizgi, bujawki, pajęczyna dla odważnych, itp.  Na zakończenie mali turyści z zapałem przystąpili do warsztatów plastycznych polegających na malowaniu farbami gipsowych figurek owadów. Prace były ciekawe i kolorowe. Po tym pełnym dniu wrażeń dzieci troszeczkę zmęczone szczęśliwie wróciły do domów. W wycieczce uczestniczyli również rodzice oraz osoby zarządzające projektem.

WYCIECZKA DO mIKROKOSMOSU 12.05.2015 R.

Wycieczka do Ujazdu
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
WYCIECZKA DO TEATRU LALEK ARLEKIN I DO ZOO W ŁODZI

W dniu 19.05.2015 r. w ramach Projektu odbyła się wycieczka do Teatru Lalek Arlekin w Łodzi na przedstawienie pt. „Szary człowiek” i do ZOO.
W teatrze na dzień dobry dzieci zafascynowały się ogromnym Magicznym Drzewem.
Spektakl - to była piękna opowieść o stworzeniu świata, o tolerancji i akceptacji wobec innych. Przedstawienie było pogodne, ciekawe, nastawione na rozmowę z małym widzem i wspólne szukanie odpowiedzi.
Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w rozmowie z aktorami, były aktywne, zainteresowane,dobrze się bawiły.
Na spacerze w ZOO maluchy z entuzjazmem oglądały różne zwierzęta: tygrysy, węże, słonie, najbardziej podobały im się żyrafy. Tutaj odpoczęły i zjadły smaczny posiłek.
Oczywiście ulubionym i bardzo oczekiwanym punktem wycieczki był plac zabaw w ZOO: domki z drabinkami i z zjeżdżalniami, huśtawki, karuzele i inne atrakcje.
W wycieczce brali również udział nauczyciele, rodzice i koordynator projektu.

Wycieczka do Łodzi

Wycieczka do Łodzi

Wycieczka do Łodzi

Wycieczka do Łodzi

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SPOTKANIE UPOWSZECHNIAJĄCE EDUKACJĘ PRZEDSZKOLNĄ

ZAPROSZENIE
na spotkanie upowszechniające edukację przedszkolną
w Punkcie Przedszkolnym przy Publicznej Szkole Podstawowej w Zachorzowie 
z siedzibą w Psarach, które odbędzie się dnia 24 czerwca 2015 r. o godz. 10.00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dnia 24 czerwca 2015 r.w Punkcie Przedszkolnym w Psarach odbyło się integracyjne spotkanie na zakończenie realizacji projektu upowszechniające edukację przedszkolną. Młodzi artyści prezentowali różnorodny repertuar, który był podziwiany przez przybyłych gości. Wszystkie dzieci kończące edukację przedszkolną otrzymały na pamiątkę  książeczki oraz dyplomy.  Niewątpliwą atrakcją był dmuchany plac zabaw, malowanie buziek, zorganizowane zabawy przeprowadzone przez animatorów, ponieważ zabawa i uśmiech dzieci to podstawowy cel spotkania. Do zabaw tanecznych, śpiewów i tańców użyte zostały różne rekwizyty m.in. chusta animacyjna. Dla przedszkolaków oraz zaproszonych gości został przygotowany poczęstunek. Przygotowane atrakcje  zapewniły moc niecodziennych wrażeń, które z pewnością na długo zostaną w pamięci uczestników projektu.

Spotkanie upowszechniające edukację przedszkolną

Spotkanie upowszechniające edukację przedszkolną

Spotkanie upowszechniające edukację przedszkolną

Spotkanie upowszechniające edukację przedszkolną

 
Galerie
Powrót  Drukuj  
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia