Dzisiaj jest:  06 Lipca 2020   Imieniny: Dominiki, Jaropeka
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
2731094
gości
 
  
PPWOW Zajęcia Sportowo - Rekreacyjne


W ramach środków pozyskanych z programu integracji społecznej PPWOW przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „ OLIMPIJCZYK” dzieci i młodzież z terenu gminy Sławno mogła uczestniczyć w aktywnych formach spędzania wolnego czasu.

W miesiącu marcu dziewczęta i chłopcy z ZSS w Prymusowej Woli brali udział w Powiatowym Turnieju Koszykówki rozgrywanym w Drzewicy, zajmując III miejsce.
Reprezentacja PSP im Jana Pawła II w Sławnie zajęła II miejsce w eliminacjach rejonowych konkursu 5 Milionów.

Reprezentacje szkół z terenu gminy Sławno uczestniczyły w Halowych Indywidualnych Mistrzostwach powiatu opoczyńskiego w lekkiej atletyce organizowanych w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.Najlepiej zaprezentowali się:
  • Paulina Puzio uczennica ZSS w Prymusowej Woli zdobywając złoty medal w pchnięciu kulą, jej koleżanka Katarzyna Ordzińska zdobyła brąz,
  • Kamila Biskup w biegu na 600m zajęła III miejsce,
  • Tomasz Gielec w biegu na 1000m również zajął III miejsce,
  • Drużyna chłopców z ZSS w Prymusowej Woli zdobyła brązowy medal w sztafecie 4x 200m
  • Agata Ziółkowska z PSP im Jana Pawła II w Sławnie wywalczyła brązowy medal w biegu na 600m , jej kolega Damian Filipczak w biegu na 1000 był IV,
  • uczeń PSP w Zachorzowie zdobył III miejsce w biegu na 60m,
  • Michał Kalinowski z PSP w Zachorzowie w skoku w dal i biegu na 800 m był IV.

MUKS „ OLIMPIJCZYK” zorganizował również w marcu Turniej Mini Piłki Ręcznej dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Sławno. Mistrzem gminy w kategorii chłopców została drużyna PSP w Kunicach w kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna z PSP w Zachorzowie.

W kwietniu drużyna chłopców PSP w Kunicach uczestniczyła w eliminacjach powiatowych w mini piłce ręcznej zdobywając tytuł wicemistrza powiatu opoczyńskiego.
MUKS "OLIMPIJCZYK" zorganizował dla młodzieży gimnazjalnej Turniej Piłki Ręcznej, najlepsza w tej dyscyplinie okazała się drużyna dziewcząt i chłopców z ZSS w Prymusowej Woli.

Drużyna dziewcząt z PSP w Zachorzowie reprezentowała gminę Sławno na eliminacjach powiatowych w mini piłce ręcznej zajmując V lokatę.
Dziewczęta ZSS w Prymusowej Woli zajęły III miejsce w powiecie opoczyńskim w piłce ręcznej.

W maju MUKS "OLIMPIJCZYK" zorganizował drużynowe mistrzostwa gminy w lekkiej atletyce dla szkół podstawowych.
W kategorii chłopców zwyciężyła drużyna PSP im Jana Pawła II w Sławnie natomiast najlepsza drużyna wśród dziewcząt to reprezentantki PSP w Kunicach.
Drużyna dziewcząt z ZSS w Prymusowej Woli zajęła III miejsce w powiecie opoczyńskim w lidze lekkoatletycznej.

MUKS „ OLIMPIJCZYK” był również organizatorem turnieju mini piłki nożnej szkół podstawowych z terenu gminy Sławno, najlepszymi w tej dyscyplinie okazali się uczniowie PSP w Kunicach.


Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe



W dniu 20 listopada b.r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie odbyły się eliminacje gminne Konkursu 5 Milionów. Organizatorem eliminacji był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "OLIMPIJCZYK".

Do rywalizacji przystąpiły drużyny reprezentujące szkoły podstawowe w: Kamieniu, Sławnie, Kozeninie, Celestynowie i Kunicach.



Najlepsza okazała się drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach, która zdobyła 40 pkt.
Skład zwycięskiej drużyny:
  • uczniowie klas I:
    • Natalia Sygut,
    • Dominika Wędzikowska,
    • Adam Wielgus,
    • Mateusz Składowski,
  • uczniowie klas II:
    • Julia Kopacz,
    • Honorata Jurek,
    • Kacper Franas,
    • Jakub Witoń;
  • uczniowie klas III:
    • Joanna Kępska,
    • Klaudia Melka,
    • Gracjan Piasecki ,
    • Seweryn Siniarski;
  • uczniowie klas IV:
    • Natalia Franas,
    • Agata Składowska,
    • Mateusz Pawlak,
    • Mateusz Sygut;
  • uczniowie klas V:
    • Adrianna Siniarska,
    • Aleksandra Franczak ,
    • Mateusz Krakowiak,
    • Michał Stępniewski,
  • uczniowie klas VI:
    • Justyna Jurek,
    • Magdalena Składowska,
    • Wiktor Siniarski,
    • Bartłomiej Kobalczyk.
  • Opiekunowie:
    • Ewa Stępniewska
    • Remigiusz Łubowski.
Drugie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sławnie (39 pkt), trzecie Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamieniu (36 pkt), czwarte miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Kozeninie ( 35 pkt) , piąte Publiczna Szkoła Podstawowa w Celestynowie (30 pkt).

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Dla wszystkich uczestników zostały zakupione soczki i batony ufundowane przez MUKS "OLIMPIJCZYK". Środki na zorganizowanie eliminacji pochodzą z realizacji Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.

Konkurs 5 Milionów

Konkurs 5 Milionów


 

Powrót  Drukuj   
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia