Dzisiaj jest:  02 Kwietnia 2023   Imieniny: Franciszka, Malwiny
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
O gminie
Władze
Dzienniki Urzędowe
Inwestycje gminy
Kalendarz imprez 2014
Kontakt
Linki
Druki do pobrania
Oświata
Kultura
Przedszkola
GOPS
Galeria
Gminna Spółka Wodna
Organizacje pozarządowe
Sport
Parafie
Patronat Wójta Gminy
Rejestry
Video
Zdjęcia lotnicze
Polskie Solnhofen
Komunikaty i Ogłoszenia
Gospodarka odpadami
 
 
Stronę odwiedziło
5132203
gości
 
  
PPWOW Majowy Festyn Rodzinny


Majowy festynW niedzielę 24 maja 2009 r. w  miejscowości Szadkowice gmina Sławno, powiat opoczyński  na placu przy  Publicznym Gimnazjum oraz przyległym do niego terenie sportowym  odbył się  festyn integracyjny p.n. "Majowy festyn rodzinny"  realizowany ze środków Programu Integracji Społecznej  Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.

"Majowy festyn rodzinny" zorganizowany został przez Publiczne Gimnazjum w Szadkowicach w partnerstwie z Parafią p.w. Św. Wawrzyńca w  Kunicach, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sławnie oraz  Ochotniczą Strażą Pożarną  w Szadkowicach.

Wielkie przygotowania do Festynu rozpoczęły się już tydzień przed Festynem. Strażacy z miejscowej OSP i  MDP sprzątali generalnie plac szkolny, boiska  sportowe, przygotowywali miejsca parkingowe  oraz zaplecze sanitarne i miejsca na ogniska. Młodzież gimnazjalna  przygotowywała kijki do pieczenia kiełbasek. Rodzice  młodzieży gimnazjalnej oraz Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Szadkowic i  Antoniówki  zadbały o poczęstunek dla uczestników "Przeglądu Pieśni Religijnej". Aby wzbogacić program Festynu  organizatorzy zaprosili do występu dziecięcy zespół muzyczny "Arka Noego".

Otwarcia Festynu dokonał oraz powitał bardzo licznie zgromadzonych uczestników  Wójt Gminy Sławno  Pan Tadeusz Wojciechowski  oraz Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szadkowicach Pani Eżbieta Białecka.
Na początku  wystąpił zespół  "Arka Noego" którego występ  był bardzo przyjemnym akcentem zwłaszcza, że zbliżał się  "Dzień Matki" oraz "Dzień Dziecka".
Następnym punktem Festynu był "Przegląd Pieśni Religijnej", który rozpoczął się występem młodzieży z miejscowego Gimnazjum.  Do Przeglądu zgłosiło się 11 zespołów  reprezentujących zespoły  Kół Gospodyń Wiejskich oraz  zespoły folklorystyczne  z gminy Sławno. Na uwagę zasługuje integracja członkiń Koła Gospodyń Wiejskich  oraz druhów OSP ze Sławna, którzy utworzyli wspólną grupę śpiewaczą oraz integracja  środowiska lokalnego z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy  w Olszowcu. Podopieczni z ŚDS z Olszowca przepięknie wykonali dwie pieśni religijne w języku  łacińskim pt. "Amen jak Maryja" oraz "Gdy klęczę przed Tobą".

W "Przeglądzie Pieśni Religijnej" wystąpiły  również zespoły:
 • "Róża" z Gawron przedstawiając pieśni  "Maryjo Matko ma" i "O Panno do Twych  świętych stóp"
 • Koło Gospodyń Wiejskich  z miejscowości Grudzeń Las  które zaprezentowało pieśni  "Radością niebo" i "Tylko Matka"
 • "Kamienianka"  zaprezentował pieśni "Ucieczko grzesznych"  oraz "13-ego maja w  Cova di Ira"
 • "Kozenianka" zaprezentował pieśni  "Królowo Matko" oraz "Słoneczna Pani"
 • Koło Gospodyń Wiejskich z Kunic zaprezentowało "O pełen blasków łask oceanie" oraz "Matko idziemy do Ciebie"
 • "Olszowianka"  w ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory "Witaj Mario" i "Niech żyje Polska"
 • Koło Gospodyń Wiejskich z Prymusowej Woli zaprezentowało utwory "Ja wiem w kogo ja wierzę" oraz "Pieśnią wesela witamy"
 • "Słowiki" ze  prezentując utwory  "Maryjo przed Twym obliczem" oraz "Z wieży kościelnej fal"
 • "Unewlanie" "Piękna Pani" oraz "Santa Maryja"
 • Koło Gospodyń Wiejskich   z  Wincentynowa  zaprezentowało utwory "Matko Boża z Betlejemu" oraz "Matka"
 • Koło Gospodyń Wiejskich   z Szadkowic. W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory "Serce Maryji" oraz "Maryjo bądź pozdrowiona".


Na  podsumowanie Przeglądu  uczestnicy otrzymali nagrody za udział oraz pamiątkowe dyplomy.
W majówce wzięli udział proboszczowie Parafii z terenu gminy Sławno, samorządowcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych .

Rodzinną Majówkę  zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek  przy ogniskach przygotowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną z Szadkowic, Kunic i Kamienia, która czuwała również nad bezpieczeństwem  p.poż.  Na zakończenie dodam tylko, że w "Majowym festynie rodzinnym"  w Szadkowicach  bawiło się ponad 1000 osób.

Majowy festyn
Majowy festyn
Majowy festyn
Majowy festyn
Majowy festyn
Majowy festyn
Majowy festyn
Majowy festyn
 

Załączniki:
zalacznik  Regulamin
zalacznik  Karta zgłoszenia
Powrót  Drukuj   
 
 
 
 
URZĄD GMINY W SŁAWNIE ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31, 26-332 Sławno
Copyright CONCEPT Intermedia
CMS S@M CONCEPT Intermedia